Amsterdamse plannen voor wind- en zonnepark langs de A2 en A9!!!

Hieronder volgt de tekst van de aankondiging van informatiebijeenkomsten over de plannen voor windmolens van de gemeente Amsterdam :

Informatiebijeenkomsten over windmolens in uw buurt

De gemeente gaat meer duurzame elektriciteit opwekken in Amsterdam. Zo zijn we op zoek naar locaties voor het plaatsen van windmolens aan de randen van de stad en in het havengebied. Dit doen we samen met bewoners, ondernemers en andere geĂ¯nteresseerden. Meer informatie over de zoekgebieden is te vinden op  https://www.amsterdam.nl/bestuur-organisatie/volg-beleid/ambities/gezonde-duurzame-stad/klimaatneutraal/regionale-energiestrategie-duurzame/. Daarom organiseren we van 15 juni tot en met 24 juni online informatiebijeenkomsten om u te informeren.

Meld u aan  https://www.amsterdam.nl/wonen-leefomgeving/duurzaam-amsterdam/nieuws/informatiebijeenkomsten-windmolens-buurt/

Er worden in totaal 6 online informatiebijeenkomsten georganiseerd. Op deze pagina vindt u een overzicht van de bijeenkomsten per gebied. Tijdens deze bijeenkomst:

  • wordt u op de hoogte gebracht van de voorlopige plannen in uw buurt
  • kunt u de gemeente vragen stellen over deze plannen
  • kunt u horen wanneer en op welke manieren u invloed kunt uitoefenen

Bijeenkomsten
U kunt meedoen aan deze bijeenkomsten met uw telefoon, tablet of computer. Na uw aanmelding ontvangt u een link naar de online bijeenkomst. De bijeenkomsten zijn tussen 19:00 en 20:00 uur (met mogelijk een uitloop van een half uur).

  • maandag 15 juni: Amstel III en omgeving
  • dinsdag 16 juni: Ten Noorden Ring A10 Noord
  • woensdag 17 juni: Zeeburgereiland/IJburg/Sciencepark
  • maandag 22 juni: Havengebied
  • dinsdag 23 juni: Gaasperplas en Driemond
  • woensdag 24 juni: Amsterdam Zuid

Voor het zoekgebied van de Noorder IJplas worden andere bijeenkomsten gepland.

Meer informatie
De gemeente wil in 2030 met windmolens en zonnepanelen genoeg duurzame elektriciteit opwekken voor 80% van de Amsterdamse huishoudens. Om dit te bereiken willen we ongeveer 17 extra windmolens realiseren in het havengebied en aan de randen van de stad en willen we op 50% van de geschikte daken zonnepanelen installeren. We willen dit doen in samenwerking met bewoners en belanghebbenden. Hiermee draagt Amsterdam bij aan het beperken van klimaatverandering.

7 zoekgebieden – betreffende SDbuurgemeenten  19:00-20:30 uur
#6: Zuidoost (Dirk de Jager)Ronde Veenen, Ouder-Amstelmaandag15-jun
#3: Noord (Saskia Groenewoud)Landsmeer, Oostzaan, Waterlanddinsdag16-jun
#4: Oost (Rick Vermin)Diemenwoensdag17-jun
#1: Nieuw-West (Ronald Mauer):nvtmaandag22-jun
#5: Zuidoost (Dirk de Jager)Weesp, Diemen, Ronde Venen, Gooise Merendinsdag23-jun
#7: Oost (Zuid) (Rick Vermin) of Rocco PiersOuder-Amstel, Amstelveenwoensdag24-jun
#2: nvt, ander trajectnvt